0 beğenilme 0 beğenilmeme
Kredi Kartı kategorisinde Yasemin sordu
Hemen herkes kredi kartı kullanıyor. Yani herkes borçlu olmuş oluyor. Sizce kredi kartı kullanımı zararları var mıdır? Kredi kartı kullanımını doğru buluyor musunuz?

3 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
cevapladı
Doğru düzgün kullanıldıktan sonra bence hiçbir zararı yok. İnsanız herkesin sıkışık dönemleri olabiliyor bu zamanlarda sağa sola gidip el açmaktansa elimdeki kredi kartını kullanmak daha mantıklı geliyor. Kredi kartlarını kesinlikle geri ödemesini yapacağımız borç olarak görmeliyiz. Gelirimize göre harcama yapmalıyız. Yoksa işin içinden çıkamayız.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
Turgut cevapladı
Kesinlikle düzgün kullanıldığı sürece herhangi bir zarar yok. Harcama limitlerinizi bilirseniz oldukça faydasını göreceğinizi düşünüyorum. Şöyle ki; aylık 1000 tl geliri olan bir insanın 5000 tl limitli bir kredi kartı varsa bu sakıncalı. Cırt cırt çekerken anlamıyorsun ama ay sonu ekstreyi görünce şok oluyorsun. Aman siz siz olun dikkatli kullanın.
0 beğenilme 0 beğenilmeme
Sevil cevapladı
Kredi kartı kullanmaya karar verdiğinizde öncelikle kullanacağınız limiti belirlemelisiniz. İhtiyacınızın çok üstünde, gelirinizi zorlayacak bir kart limitini kabul etmeyin. Limitiniz yine de gelirinizden çok yüksek berlilenmişse, alışverişinizi kart limitinize göre değil gelirinize göre yapın. Kredi kartı kullanımında yapılan en büyük yanlışlardan olan bu madde kartınızla ciddi sorunlar yaşamanızda ilk faktör olarak karşınıza çıkacaktır. Öneri: Harcamalarınızı “nasıl olsa kredi kartım var.” mantığıyla kart limitinize güvenerek değil, bütçenizi düşünerek gerçekleştirin.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
27 Eylül 2017 Kredi Kartı kategorisinde Olcay sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap
24 Şubat 2017 Kredi Kartı kategorisinde İPEK sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
24 Şubat 2017 Kredi Kartı kategorisinde Suzan sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
24 Şubat 2017 Kredi Kartı kategorisinde simge sordu
Genel kredi ve kredi kartları hakkında soru cevap sitesi ile konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi notu öğrenme haberleri yer almaktadır.

87 soru

25 cevap

0 yorum

335 üye

oToplist TOPlist TOPlist Haberler Haberler
...