0 beğenilme 0 beğenilmeme
Kredi Kartı kategorisinde İPEK sordu
Malum artık her şey internette mevcut. Bankaların asıl kredi kartınız üzerinden sanal kart kullanımını açma gibi bir işlemleri var. Yani internet üzerinden alışveriş yaparken sanal kartınızın bilgilerini giriyorsunuz asıl kartınız güvenli olmuş oluyor. Peki sizce sanal kart ne kadar güvenlidir ve sanal kart kullanıyor musunuz? Tavsiye eder misiniz?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
cevapladı
Eğer internetten online alışveriş yapıyorsanız mutlaka sanal kredi kartı kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Sanal kart nedir?
Online alışverişteki dolandırıcılık riskini sıfıra indirmek amacıyla bankalar tarafından asıl kredi kartı yerine kullanılması için tasarlanmış karttır. Sanal kartlar, bankanın kredi kartı sisteminde fiziksel bir kartmış gibi sanal olarak tanımlanmaktadır. Fakat fiziksel olarak mevcut değillerdir. İnternet dışındaki alışveriş ödemelerinde kullanılamazlar.

Sanal kart nasıl kullanılır?
300 TL’lik bir ürün beğendiniz ve sadece bu ürünü satın alacaksınız. 5000 TL limitli bir kredi kartını var ve bu kartı sanal ortamda kullanarak riske etmek istemiyorsunuz. Bankanın sizin için, asıl kartınız üzerinden oluşturduğu, limitini kendiniz belirleyebileceğiniz bir sanal kart tanımlanır. O an için yapacağınız 300 TL’lik alışverişiniz için sadece 300 TL bakiye oluşturursunuz ve online olarak alışverişinizi sadece belirttiğiniz miktar kadar gerçekleştirirsiniz. Asıl kartınızın limitinden 300 TL düşer. Alışverişiniz tamamlanınca sanal kartınızın limiti tekrar sıfırlanır.

Sanal kart nasıl oluşturulur?
Sanal kart hizmetinden faydalanmanız için öncelikle gerçek bir kredi kartına ihtiyacınız vardır. Ayrıca bankanın internet şubesini kullanıyor olmanız gerekmektedir. Telefon bankacılığıyla sanal kart başvurusu yapabilirsiniz. Ya da internet bankacılığını kullanıp online olarak da sanal kart başvurusu yapabilirsiniz.

Sanal kartı, tüm bankalar herhangi bir ücret talep etmeden sunmaktadır.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
27 Eylül 2017 Kredi Kartı kategorisinde Olcay sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
24 Şubat 2017 Kredi Kartı kategorisinde Suzan sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
3 cevap
24 Şubat 2017 Kredi Kartı kategorisinde Yasemin sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap
24 Şubat 2017 Kredi Kartı kategorisinde simge sordu
Genel kredi ve kredi kartları hakkında soru cevap sitesi ile konut kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi notu öğrenme haberleri yer almaktadır.

87 soru

25 cevap

0 yorum

335 üye

oToplist TOPlist TOPlist Haberler Haberler
...